Jump to content

Problem s otkazom


spyeleven

Preporučene objave

Evo danas došao na posao normalno i napravio sam veliku glupost. Na memory sticku sam spremio dokument u kojemu je bio moj životopis napisan na pola za potražnju posla, pošto je šefu trebao neki software s mog računala ja sam to stavio na stick i dao njemu da si skine. On je išao kontrolirati šta ima na sticku te je našao taj životopis istog momenta me je zvao te me poslao doma s obrazloženjem ako nemam nikakvih ciljeva u njegovoj tvrci da mu takav radnik ne treba te da mogu ić. Zapljenio mi je poslovni laptop i poslovni PC i naravno stick koji je isto u vlasništvu firme. odbio je dati mi "akontaciju" s obrazloženjem trebo si dobiti danas ali sad kao treba nešto viditi sa svojom tajnicom pa da če mi onda isplatiti, skoro pa me nije ni pustio da si uzmem privatne stvari s radnog mjesta. Rekao je da mu se javim za sedmicu dana za radnu knjižicu i "akontaciju". Poslovni laptop je bio kod mene 24 sata na dan zbog toga jer sam održavao računalne servere diljem hrvatske te u slučaju da iskrsne bilo koji problem da mogu rješiti u što kračem vremenskom roku, tako da sam laptop koristio i u privatno vrijeme te sam gore imao neke slike raznorazne fajlove itd...Mi može neko savjetovati kaj da radim. Radio sam u ponekad otežanim uvjetima 10 do 14 sati dnevno. To nije bilo nigjde evidentirano jer je to u biti bio terenski rad, plača je uvijek bila ista po ugovoru, ostalo sam dobivao ovisno o tome kad šef odluči dat ostatak i kakve je volje bio toliko sam i dobio više ko fol "akontacije".

Radio sam svakave nezakonite radnje pod prisilom ali to nečemo ovdje navoditi. Sad odjedamput sam nezaposlen. I nemam pojma kaj da radim. Šef mi je naveo i razlog otkaza čitanje maila koji je poslao novi zaposlenik na mail od firme na koji imamo svi pristup. Kao povreda tajni u tvrci...Još jedna fora je kaj sam bio zaposlen u jednoj tvrci a pošto mi bivši direktor ima dvije tvrke obavljao sam poslove za obadvije tvrtke tj više sam bio orijentiran za rad i poslove za onu tvrku u kojoj nisam bio prijavljen iako kad smo imali raznorazne instalacije sam se predstavljao kao da radim u ovoj drugoj tvrci...itd itd...bilo je uglavnom svega...

Pitanja:

Kad ja mogu zatražiti radnu knjižicu?

Kaj da mu kažem da mi navede unutra sporazumni otkaz, dali da on upiše svoji verziju ili da stavi da sam ja dao otkaz?

U slučaju da odbije mi dati radnu knjižicu dok se ne posavjetuje sa tajnicom (koja ga ujedno izvlači iz pravnih problema) dali da odbijem to kao odgovor ili ne. Trenutno je tajnica na godišnjem.

Dali da se služim ekstremitetima kao inspekcija rada i porezna inspekcija, policija u slučaju da on odugovlači izdavanje moje radne knjižice...???

Dali me može tužiti za neobavljene zadatke te navesti razlog da je imao velike novčane gubitke, iako je on mene poslao doma. Ja sam u biti usmeno pristao da ču nač drugi posao kad smo razgovarali ali nisam mislio da če me poslati doma za 5 minuta.

Rekao mi je da če rad zaključiti sa 30.09 iako je tek danas saznao sve i odlučio mi dat otkaz.

Evo ima puno toga i svaki savjet je dobrodošao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad ja mogu zatražiti radnu knjižicu?

 

Iako je Zakonom o radu propisan rok od bedastih 8 dana, dok je propisima iz mirovinskog i zdravstvenog osiguranja propisano da je poslodavac dužan u roku od 15 dana izvršiti odjavu (a btw bez radne knjižice to ne može učiniti), možeš očekivati radnu knjižicu kroz procijeni sam koliko dana na kućnu adresu preporučenom pošiljkom.

 

No, vodi računa o tome da se u roku od 30 dana od dana prestanka radnog odnosa prijaviš kod HZZO kao nezaposlena osoba kako ne bi izgubio taj status, i nakon toga kod HZZ (zapošljavanja) isto tako, možda ostvariš pravo na nekakavu naknadu od jedno 1.200 kn mjesečno.

 

O tome da li te je odlučio tužiti ili nije ne bih znao reći (kristalna mi je kugla zamagljena), al osobno ne vjerujem. Ovo što si naveo je definitivno razlog za prestanak radnog odnosa i to izvanrednog karaktera, a ostalo, ukoliko stigne, opiši što se dogodilo i zatraži savjet ovjde.

 

i btw, zanemari ovu bedastoću gore iz prijašenjeg posta u svezi glede obraćanja inspekciji inspekcija, to je gubitak vremena i novaca (putnih troškova), čovjek valjda nije znao što natipkati pa te kao pametno uputio na nekoga ko se kuži u nešto takvo, inače inspektor rada obožava po cijeli dan primati stranke, pogotovo s problemima kakvog si ovdje naveo!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija