Jump to content

vraćanje novca poslodavcu


pmarko1978

Preporučene objave

Imam jedno pitanje oko vracanja sredstava uloženih u moje obrazovanje.

Najprije da Vam pojasnim svoju situaciju.

Prije 4 mjeseca sam došao iz BiH raditi u Hrvatsku. E sada tamo sam bio prijavljen na najniži moguci iznos place od 350 KM (oko 1300 kn) i imao sam jedan ugovor s poslodavcem za taj iznos. Imao sam i drugi ugovor na stvarni iznos place od 1100 KM ( oko 4000 kn).

U ovome drugom ugovoru (na iznos od 1100 KM) bila je stavka o anexima ugovora za sredstva koja su uložena u moje školovanje da ih trebam vratiti ukoliko odem iz tvrtke. Problem je taj što su ti anexi uvećani za 12 postotnu kamatu na godinu dana), također problem je u tome što sam ja i potpisao takva 3 anexa. Sada njihova ukupna vrijednost s kamatama je oko 7700 KM (oko 28000 kuna).

E ja sam otišao iz tvrtke i morao sam potpisati izjavu kako cu u roku od 4 mjeseca vratiti sredstva, tu izjavu sam morao potpisati kako bi dobio zadnju placu.

Plaću sam dobivao tako da bi uplata od 350 KM iišla na banku a ostalo je bila isplata na ruke. U isplatnim listama je navedeno da dio ide na banku a dio na ruke. Ja znam da sam bio prijavljen na 350 KM.

E sada su prošla ta 4 mjeseca ali ja nisam uspio skupiti novac ( Mislim da cu imati za neka 2 mjeseca novac ali za samo dio bez kamata) pa me zanima koje mjere može poslodavac poduzeti protiv mene. Naime sada poslodavac prijeti da će me tužiti da mu vratim sredstva.

Moja pitanja su:

Da li me poslodavac može tužiti?

Da li ja imam osnove tražiti da mi se smanji dug na stvarni iznos bez kamata?

Da li ga ja mogu nekome prijaviti zbog dvojnog ugovora i isplata na crno ili je to za organe vlasti nebitno?

Ja imam dvojno državljanstvo i odjavljen sam iz BiH to jest nemam više osobnu u BiH

Poslodavac je iz BiH.

Hvala na odgovorima

 

Marko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija