Jump to content

zastara potraživanja iz radnog odnosa


Agnezija

Preporučene objave

Kada nastupa zastara potraživanja iz radnog odnosa u slučaju sudskog povrata na posao, tj sudske odluke o nedopuštenom otkazu.

Da li se zastara potraživanja na plaću koja je trebala biti isplaćena računa od pravomoćne sudske presude o povratu na posao ili od godine za koju se traže sredstva? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od pravomoćnost sudske odluke.

Informacije radi navodim čl. 223. st. 1 ZOO "Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Kod nas je situacija malo kompliciranija.

Bez posla sam ostala 2002. i do 2005. je tekao sudski postupak za vraćanje na posao. Na posao sam vraćena 2005. sudskom odlukom koja je potvrđena ove godine revizijom Vrhovnog suda.

Koliko uspjevam protumačiti iz sudske odluke odvjetnik mi je kao dio nagodbe 2003. povukao dio tužbe koji se odnosi na isplatu plaće.

Da li se još može pokrenuti postupak za isplatu plaće za 2002., 2003., 2004. i 2005. ili je nastupila zastara? Da li se može tražiti plaća za vrijeme do 2003. ako je to bio dio nekakve nagodbe u ranijem postupku za povrat na posao (s obzirom da ja za nagodbu ne znam za sigurno, a i odvjetnik mi nije baš bio precizan u odgovoru na to pitanje....)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Situacija je i više nego komplicirana, naime navodno postoji nagodba za koju vi ne znate!!!

Kako god, potraživanja zastajevaju za tri godine, stoga, koliko sam shvatio što ste točno pitali, možete pokrenuti postupak za isplatu plaće za navedena razdoblja, ali dio potraživanja unazad tri godine, tuženik bi lagano moga odbaciti prigovorom zastare.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija