Jump to content

Sto da radim?


ZastoJa

Preporučene objave

Pitanje...buduci namjeravam napustiti tvrtku u kojoj sad radim (maltretiranje, prekovremenih za prodati koji se ne placaju, i sl.), zanima me da li to mogu na bilo koji nacin izvesti, a da ostvarujem naknadu na HZZ-u? Naime, koliko znam moras imati 9 mjeseci staza u zadnje 2 godine. Ja to imam, ali s prekidima. Da li to vazi i u tom slucaju? I sto je vaznije, na neodredjeno sam. Dakle, moram dati otkaz sto me automatski iskljucuje za naknadu. A ovdje vise ne mogu ostati. Sto da radim?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

9 mjeseci mora biti neprekidno staža, ne mora biti kod istog poslodavca, ali mora biti neprekidno..

 

Ne možete dobiti naknadu sa Zavoda za zapošljavanje ako sami date otkaz, jedino ukoliko vam ga poslodavac dade (tehnološki višak).

 

Ukoliko počinite bitnu povredu radne obveze i steknete uvjete za izvanredni otkaz onda također nemate pravo na naknadu.

 

Savjet: nađite drugi posao i dajte otkaz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma trazim, trazim....tesko je danas za posao, pogotovo ak nemas veze...mozda bi mogla eventualno ovo za tehnoloski visak srediti....ma, da mi plati prekovremene bilo bi toliko kolika bi bila naknada na HZZ-u...samo sam pitala, pretpostavila sma odgovor. Ali hvala. Valjda cu naci nesto drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija