Jump to content

hitno trebam savjet u vezi prava na plaču nakon otkaza


ana-marijana

Preporučene objave

01.09. sam odjavljena iz firme. plača za 8.mj. je trebala biti do 05.09., ali kao po zakonu do 15.09. i jedno i drugo je prošlo, a na burzi ne mogu dobiti novčanu naknadu bez isplatne liste za 8. mj. Bivši poslodavac mi prijeti da ne samo neću dobiti tu plaču nikad u životu nego će me tužiti!!! razlozi za tužbu su po njemu: 1. izdaja poslovne tajne (netočno, jer jedino što sam iznjela je bila istina o rasulu u firmu i to nikome drugom nego kolegi u firmi) 2. nepropisna uporaba poslovnog mobitela, tj. pohranjivanje privatnih bilješki (ne sms-a) u poslovni mob. (ne znam dali za to postoji zakon, ali ni pismeno ni usmeno nikada nije definirao da se to ne smije) 3. nepropisno korištenje poslovnog automobila (kao komercijalnom direktoru auto mi je bio na raspolaganju za poslovne i privatne svrhe, što je pred svjedocima bilo rečeno, ali ne postoji nikakav dokumenat o uporabi auta. nakon otkaza se direktor žali da sam previše kilometara prešla autom! a nije posojala nikakva definicija niti ograničenje. konkretno sam u 4 mjeseca prešla 8000 km, što za firmu, što na moru, ali smatram da to nije pretjerano puno)

 

pitanje nakon ove cijele priče glasi: dali on ima osnove mene tužiti? a dali bi ja trebala njemu poslati inspekciju za rad jer mi plaču ne želi isplatiti?

 

molim vas pomozite mi, jer ne znam šta ću sad... :-(:-?:-?:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda sam se kasno odazvao na ovaj post, ali poslodavac nema nikakvih mogućnosti za tužbu, što će mu svaki odvjetnik savjetovati.

Pohranjivanje privatnih bilješki na mob., kakva je to povreda radnog odnosa, osim što je on povredio tvoju privatnost, čitajući te bilješke.

Službeni automobil si koristila prema vokaciji svog radnog mjesta, a korištenje u privatne svrhe, je bilo odobreno, ako nikako drukčije, onda prešutno.

 

Što se tiće plaće, ako je još nisi dobila, zatraži obračunski listić i na temelju njega pokreni ovrhu.

 

Inspekciju rada svakako pošalji, radi zaštiti kolega koji su ostali tamo raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija