Jump to content

otpremnina i minimalac


kolona

Preporučene objave

U stanom radnom odnosu sam , 5 god. Zbog obnove tur. kapaciteta svi djelatnici su na minimalcu 8 mjeseci.Prilikom prestanka poslovanja sporazumom sindikat - vlasnička struktura dogovoreni uvjeti za otpremninu onih koji su išli u mirovinu ( u 01/07), ali nije definirana otpremnina za kasnije slučajeve.Direktor tvrdi da nema više otpremnine ,pa smo napravili smo sporazumni raskid ( našla sam novi posao)gdje se "garantira" povratak za 1,5 god na staro radno mjesto ( što je vrlo upitno).Da li imam pravo na zakonsku otpremninu? Da li je to 3 x 2/3 brutto plaće za vrijeme rada ili minimalne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U slučajevima prestanka radnog odnosa na temelju Sporazuma, ako u samo sporazumu nije ugovorena nekakava otpremnina, po samoj sili zakona, nemaš na nju pravo. Što se tiće iznosa otpremnine, minimalno je zagarantirano 1/3 prosjećne plaće isplaće u zadnja tri mjeseca za svaku navršenu godinu rada kod tog poslodavca, s time da ako zakonom, kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu ili ugovorom o radu nije određeno drukčije ukupan iznos otpremnine, ona ne može biti veća od šest prosječnih mjesečnih plaća koje je radnik ostvario u tri mjeseca prije prestanka ugovora o radu.

 

Ali da ne bi bilo zabune, napominjem da ste Vi sporazumno raskinuli radni odnos te nemate pravo na otpremninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napravili smo sporazumni raskid jer drugačije nisu htjeli. Ja sam tražila isplatu otpremnine bez "dodatka" ugovora o sporazumnom raskidu, jer se na to mjesto više ne mislim vraćati, ali znam da i ostali djelatnici traže otpremninu ...No, ukoliko je iznos prosjek plaće u zadnja 3 mjeseca( a na minim smo više od 7 mjeseci- 2240 kn bruto) nitko ni ne pomišlja da to prihvati.

hvala na odgovoru. :-?:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija