Jump to content

koliko dana godisnjeg odmora- Hitno


dani1

Preporučene objave

Molim Vas da mi ili napiste ili u kojem zakonu to stoji ( nevezano za bilo kakve kolektivne ugovore, sindikati i tome slicno ), koliko zaposlenik moze imati max broj dana godisnjeg odmora. Zkonski minimum je 18 dana, a za ostalo sto moze dobit mi treba...npr. godine staza, djeca, uvjeti rada

 

Hvala- jako mi je hitno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dani1 je napisao:

max je koliko zanm po zakonu 30, ali ima i onih koji imaju i preko toga.Mene zanima tocno gdje pise koliko dana za sto imas pravo dobiti GO

 

zakonom o radu je općenito uređeno za dane godišnjeg odmora, ja sam sve pronašla u kolektivnim ugovorima :-) ima ih na internetu, pa ćeš dobiti barem malo više saznanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Broja dana godišnjeg odmora, određuje se prvenstveno Zakonom o radu - kao najaniži iznos, zatim, kolektivni ugovor za djelatnost kojoj priprava društvo u kojem radite, Pravilnik o radu društva, eventualno odredbe ugovora o radu, ako ste ugovarali nešto posebno.

 

Javite kojom se djlatnošću bavi subjekt u kojem radite, pa ću biti konkretniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radnik ima pravo na godišnji odmor u trajanju od najmaje 18 radnih dana.

Slijepom radniku i radniku koji radi na poslovima, gdje ni uz primjenu mjera zaštite na radu nije moguće zaštititi radnika od štetnih utjecaja, pripada pravo na godišnji odmor za svaku kalendarsku godinu u trajanju od minimalno 30 radnih dana. Trajanje godišnjeg odmora na takvim poslovima, utvrđuju se granskim kolektivnim ugovorom.

Radniku koji obavlja poslove prema posebnim uvjetima rada s najmanje 2/3 radnog vremena, pripada pravo na godišnji odmor za svaku kalendarsku godinu u trajanju od najviše 35 radnih dana, a navedeni poslovi utvrđuju se granskim kolektivnim ugovorom.

Radnici s invaliditetom, utvđenim sukladno propisima o zapošljavanju osoba s invaliditetom i ostalim posebnim propisima, imaju pravo na plaćeni godišnji odmor u trajanju od najmanje 24 radna dana.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja sam isto bio u takvim dilemama, ali više nisam. Međutim kako sam kupio knjigu "Radno vrijeme odmori i dopusti" autora Kristiana plazonića moram priznati da stvari kao što su prekovremeni rad, preraspodjela, godišnji odmor, plaćeni dopust itd. kužim jer je autor to tako jednostavnim jezikom opisao da je čovjek glup bi shvatio. Zato ti savjetujem kontaktiraj autora na elektronsku poštu koja glasi: hrobat9@gmail.com i sve će ti biti puno jasnije.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija