Jump to content

Prekid staža


jelena23

Preporučene objave

Molim vas hitno mi treba informacija, ukoliko između dva posla dođe do prekida radnog odnosa u trajanju od dva dana (vikend) da li se obračunava puna plaća, znači da li plaća ide isključivo po radnim danima pa se niti ne gubi ništa od plaće?

Drugo pitanje, možda i važnije, je da li to može izazavati neke druge probleme nekada u budućnosti (znam da za GO ne smeta, ali da se negdje traži neprekidan staž i sl.) u vezi mirovine, nekih prava ili bilo čega?

Molim hitan odgovor da mogu reagirati još ako treba.

Havla unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaća će vam se obračunati na način kao što vam se obračunavala i prije prekida radnog odnosa. Zadnji dan rada je i zadnji dan obračuna. Ukoliko vam je vikend inače bio radni biti će umanjena za ta dva dana, a ako nije onda je ista, naravno pod uvjetom da ste odradili punih mjesec dana.

Što se prekida staža tiče, osim godišnjeg (prekid osam dana) mislim da vam prekid od dva dana ne bi trebao stvarati probleme, ponegdje za jubilarne nagrade traže neprekinuti staž, ali uglavnom se tu radi o stažu u jednoj firmi, onoj koja bi vam eventualno isplatila jubilarnu, iskreno ništa mi drugo ne pada na pamet. Rok za odjeavu s mirovinskog i zdravstvenog iz bivše tvrtke je 15 dana, u novoj isto toliko za prijavu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija