Jump to content

Plaća i naknade u trudnoći


noti

Preporučene objave

Evo me kao novi na ovom portalu tražim par savjeta. Supruga je već 2g. prijavljena na određeno, ustvari ugovor joj se uvijek produžuje na 12mjeseci (tako vam je to kad se bavite poslovima vezanim uz televiziju :-) )

Kako je sad trudna 2 i po mjeseca (termin poroda je u 4mj.2008.) otišla je na bolovanje što joj je za prirodu njenog posla svakako dobro. Plaća joj je do sada iznosila oko 8k kuna.

Konkretno, zanima me što napraviti u slučaju da joj nakon 31.12.2007. ne produže ugovor?? Inače ja sam vlasnik firme i mogao bi je uvijek prijaviti kod mene.

Ako joj slučajno ne produže ugovor, na koji način da je ja prijavim u svoju firmu, a da nema prekida u zaposlenju? Na koji iznos plaće i sve ostalo što mi možete savjetovati??

Kolika plaća (naknada) će joj biti dok je na bolovanju?? Čak ni moja knjigovotkinja nije skroz sigurna u neke stvari pa sam eto potražio malu pomoć od vas.

Inače ovo nam je drugo dijete.

 

Već sam viđao ovakva pitanja ali ja sam se trudio što bolje opisati moju situaciju

 

unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Konkretno, zanima me što napraviti u slučaju da joj nakon 31.12.2007. ne produže ugovor?? Inače ja sam vlasnik firme i mogao bi je uvijek prijaviti kod mene.

 

Pričekaj taj dan, nije dobro špekulirati što bi bilo kad bi bilo, jer HZZO u slučaju sklapanja novog ugovora o radu nakon tog dana može osoporavati takvu prijavu u smislu ostvarivanja prava na rodiljnu naknadu. Osim toga, s 1.1.2008. moglo bi sve izgledati drugačije sa rodiljnim naknadama, što se visine tiče.

 

Ukoliko joj radni odnos prestane s 31.12.2007. godine i dalje će do stupanja na rodiljni dopust moći koristiti nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja, s time da najviši mjesečni iznos naknade plaće ne može iznositi više od 4.257,28 kuna.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači ako sam dobro shvatio, u slučaju ne produživanja ugovora ona će primati plaću (propisani maksimum) do trenutka odlaska na rodiljni dopust.

A poslije bi joj rodiljna naknada bila u skladu kao da je nezaposlena ili...?

Rodiljni dopust počinje najranije 45 dana prije poroda a najkasnije 28 dana?? Jesam li u ovo dobro upućen?

 

A kako navodiš da HZZO može osporavati novu prijavu opet dolazimo do toga da smo svi (i trudnice) totalno ne zaštićeni u našoj državi.

 

Rubens puno hvala na dosadašnjem odgovoru i stvarno ne želim biti dosadan ali samo tražim najoptimalnije rješenje za nas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija