Jump to content

Zahtjev za isplatu prekovremenih i dr. potraživanja


SaAs

Preporučene objave

Pozz svima..

 

situacija je sljedeća : radnik je na bolovanju, 2 tjedna nakon ''otvaranja'' bolovanja radnik dobiva ponudu za sporazumni raskid uz prijetnju pokretanja redovitog otkaza ako ne potpiše (u pisanoj formi od strane poslodavčeva odvjetnika), radnik ne odgovara i tjedan dana nakon toga dobiva otkaz zbog skrivljenog ponašanja (razlog smiješan, ali nebitno sada)...radnik poslao poslodavcu zahtjev za zaštitu prava zbog nezakonitog otkaza...

 

E sada...radnik namjerava od poslodavca zatražiti i isplatu nekih potraživanja za koja je bio zakinut cijelo vrijeme (prekovremeni rad, godišnji odmor, isplata na crno) pa me zanima :

 

a) da li se s tim zahtjevom za isplatu potraživanja prvo obraća poslodavcu

ili

b) prijavljuje slučaj Državnom inspektoratu bez obraćanja poslodavcu

ili

c) upućuje tužbeni zahtjev Sudu

ili

d) nešto treće i što?

 

hvala i lijep pozz,

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev za zaštitu prava se podnosi u prekluzivnom roku od 15 dana od dana saznanja za povredu nekog prava te sam zahjev je preduvjet ostavrivanja prava pred sudom. Međutim što se tiće naknade za prekovrmeni rad, isplate na crno, odnosno razlike do bruto iznosa te eventualnih potraživanja koja imaju novčani karakter, za tužbu, sam zahtjav nije preduvjet, dok za godišnji odmor odnosno sve ono što nema neki novčani karakter, Zahtjev za zaštiti prava jest preduvjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija