Jump to content

Specifično pitanje-radno pravo


Kazimir

Preporučene objave

Molim da mi netko tko zna odgovori prema kolektivnom ugovoru za djelatnost trgovine u pogledu trajanja godišnjeg odmora što znače pojmovi:

a) zdravstveno stanje na koje se može dobiti do 3 dana i

b) socijalne prilike na koje se može dobiti do 3 dana

 

Molim odgovor kao i izvor za razjašnjenje. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema tom kolektivnom ugovoru ugovorne strane imenuju zajedničko tijelo za tumačenje odredaba ugovora i praćenje njegove primjene. Zajedničko tijelo ima šest članova od kojih svaka strana imenuje po tri člana.

 

Samo i jedino ti to tijelo (pojma nemam koje je to, pitaj u sindikatu) može dati tumačenje, sve ostalo je gađanje.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledaj zadnji stavak članka 21. Kolektivnog ugovora za djelatnost trgovine koji glasi:

 

"Kriterije iz točaka b/ i c/ konkretno utvrđuju poslodavci pravilnikom o radu."

Ne znam da li u firmi gdje radis imate vise ili manje od 20 zaposlenika, pa ako imate vise od 20 onda morate imati pravilnik o radu i tamo bi tvoj poslodavac morao podrobnije razjasniti te kriterije, dok u protivnom on je prekršitelj ovog kol. ugovora.I tu je stvar jasna.

Ali ima tu po meni jedna nejasnoca koja se mozda ne odnosi na tvoj slucaj, a ta je kako je to regulirano kod poslodavca koji nije duzan po zakonu o radu imati pravilnik o radu jer ima manje od 20 zaposlenih.Ako tvoja firma spada u tu kategoriju za to se obrati kako ti je prethodni kolega-ica rekao-la onom tijelu nadležnom za tumačenje kolektivnog ugovora, što je spomenuto člankom 68. spomenutog kolektivnog ugovora.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija