Jump to content

Svi pripadnici MORH-a kod vojnih liječnika - Obveza!!!


amiklic1

Preporučene objave

U novoj izmjeni zakona o službi u OSRH navedeno je :

U članku 43. dodaju se stavci 2. i 3. koji glase:

 

»Djelatne vojne osobe opću medicinsku i stomatološku primarnu zdravstvenu zaštitu ostvaruju u pravilu kod vojnog liječnika i vojnog stomatologa kao izabranog doktora medicine odnosno stomatologije.

 

U slučaju kada dijelu djelatnih vojnih osoba nije moguće osigurati opću medicinsku i stomatološku primarnu zdravstvenu zaštitu kod vojnog liječnika i vojnog stomatologa kao izabranog doktora medicine, odnosno stomatologije u skladu sa standardima koje propisuje ministar nadležan za poslove zdravstva, ministar nadležan za poslove obrane uz suglasnost ministra nadležnog za poslove zdravstva posebnom odlukom odobrit će ostvarivanje opće medicinske i stomatološke primarne zdravstvene zaštite kod civilnog liječnika i stomatologa.«

 

 

 

Znači, zakonom je donesena odredba prema kojoj svi koji smo trenutno u sustavu MORAMO prenijeti svoje zdravstvene kartone kod vojnih liječnika i tako PRISILNO odabrati njih kao svoje liječnike opće prakse. E, sad. Pošto sam u sustavu već dugi niz godina i nagledao sam se svega i svačega vezano uz vojne liječnike, pa čak i toga da je zapovjednik trebao potpisati dozvolu da osoba otiđe na bolovanje (u miru, 1996.). Također, u sprezi sa zapovjednicima odbijali su ispunjuavanje obrasca u vezi ozljede na radu (što je poseban slučaj, jako čest u MORH-u), ja jednostavno ne želim tako postupiti. Imam svoju doktoricu kojom sam zadovoljan i želim i dalje nastaviti tako.

 

Zanima me da li je navedeni članak zakona protuustavan, pošto se ustavom jamči sloboda izbora, jednakost i ravnopravnost. U ovom slučaju, jasno je da se od toga odstupa. Molim odgovor, i što učiniti. Zahtjev za ocjenu ustavnosti Vrhovnom sudu? Može li to proći?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija