Jump to content

probni rad i trudnoća


tea2

Preporučene objave

dobila sam posao u državnoj službi na neodređeno, uz probni rad od 6 mjeseci. ja sam trudna i vjerojatno ću na obvezni porodiljni prije isteka tih 6 mjeseci (par dana prije ili kasnije).

zanima me mogu li mi zbog toga otkazati ugovor o radu?

ako ne, da li mi se tih par dana probnog roka nastavlja nakon porodiljnog i šta je s rokom za polaganje državnog stručnog ispita? postoji li mogućnost polaganja ispita prije isteka probnog roka?

unaprijed hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj savjet bi glasio da se što prije posavjetuješ sa šefom, i objasniš problematiku, .......

a što se tiče probnog roka, nakon što on protekne, dobit ćeš rješenje za stalno......jer su te i prmili da bi te primili za stano.......

ako zadovoljavaš prirodu posla, odnosno ako si savladala posao i imaš volju i želju da to i dalje činiš, mislim da nema razloga da te i nakon probnog roka ostave u službi.

što se tiče državnog sturčnog ispita, on se mora položiti najkasnije do godine dana od dana primitka u službu......a budući se kod tebe radi o trudnoći, to bi se moglo i odgoditi do povratka na posao........sve naravno, uz uvjet da se o tome konzultiraš sa nadređenim službenikom ili šefom....... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zvrka hvala puno

 

očekivala sam puno više odgovora. meni je zapravo najvažnije ostati na ovom poslu, pa makar na porodiljnom bila i bez ikakve naknade.

bojim se da mi zbog trudnoće jednostvno ne kažu ne zadovoljavaš na probnom radu i otpišu me.

valjda će se netko javit sa sličnim iskustvom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija