Jump to content

prekovremeni sati


belina

Preporučene objave

Zaposlena sam u domu za nezbrinutu djecu na radnom mjestu odgajatelj. U direktnom radu sa djecom provodimo 8 sati dnevno,u skupini imamo 10 djece. Radimo u kontinuitetu po 9 dana,zatim jedan ili dva dana smo slobodni. Sakupila sam četrdesetak slobodnih dana,također i moje kolege, a naša pravna služba kaže da nam se ti dani ne mogu platiti, a ne možemo ih ni koristiti jer nema tko raditi sa djecom. Zanima me postoji li zakonska osnova o tome koliko sati dnevno možeš provesti u direktnom radu s djecom, te koliko dana u kontinuitetu smiješ raditii. Napominjem da smo mi pod nadležnošću ministarstva zdravstva i socijalne skrbi. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Taj ti zahtjev nije ništa posebno odnosno nema neku propisanu formu. Pri vrhu stranice staviš svoje ime i podatke, u naslovu navedeš poslodavca, ispod toga napišeš u predmetu Zahtjev za zaštitu prava, te u nastavku teksta izneseš sve što ti je na duši. Zahtjev završiš konkretno navodeći što zahtjevaš od poslodavca te tvoj potpis. Zahtjev najbolje je nasloviti na samo društvo, navodeći "na ruke direktora" i predaš to nekome tko je zadužen za prijem i evidenciju pošte, a ako toge nemate, onda sve to lijepo pošalješ preporučeno poštom, a možeš i sa povratanicom.

Napominjem da paziš na rokove.

Što se tiće jezika Zahtjeva, budući da je taj Zahtjev prvi korak pred tužbu te će se u slučju tužbe nalaziti u spisu, svakako i jedino ga napiši na hrvatskom jeziku. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija