Jump to content

Profesionalna nesposobnost za rad - Redovito otkazivanje ugovora o radu


zp_444

Preporučene objave

Imam 44 godine i 21 godinu staža, sve u istoj firmi.

Poslodavac do sada nije imao nikakvih primjedbi ni na mene, ni na kvalitetu mog rada.

 

Prije 3. g "prehodao" sam 2 infarkta.

 

HZMO je donio rješenje:

Osiguraniku NN kod kojeg je zbog bolesti nastala profesionalna nesposobnost za rad priznaje se, počevši od dd.mm.yyyy., pravo na invalidsku mirovinu.

 

Obrazloženje:

-da je preme Nalazu i mišljenju ovlaštenog vještaka kod osiguranika zbog bolesti, dana dd.mm.yyyy. nastala profesionalna nesposobnost za rad (34.1. ZOMO), jer mu je radna sposobnost trajno smanjena za više od polovice prema tjelesno i psihički zdravom osiguraniku iste ili slične naobrazbe i sposobnosti uz isključenje veća psihofizička naprezanja.

-da je prema (116. ZOMO) dd.mm.yyyy. obavljena revizija i dana suglasnost na navedeni nalaz i mišljenje o invalidnosti od strane Stručnog povjerenstva za reviziju,

-da su ispunjeni uvjeti za priznavanje prava na invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad (52. ZOMO)

Rješenje je postalo punomoćno dd.mm.yyyy.

 

Nakon punomoćnosti rješenja zatvorio sam bolovanje i vratio se na svoje radno mjesto (dd.mm.yyyy.).

 

Kadrovska-pravna služba firme dat ce mi rjesenje REDOVITO OTKAZIVANJE UGOVORA O RADU sa obrazlozenjem da mi ne mogu ponuditi radno mjesto koje zadovoljava uvjete iz rješenja.

 

Koje su moje opcije?

Trebam li uzeti odvjetnika (prijedlozi sa telefonom na email)?

Što mi mogu ponuditi i što bih trebao prihvatiti, a što nikako ne?

Napominjem da želim dalje raditi.

 

Hvala svima na trudu i savjetima.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija