Jump to content

kamate po sudskoj presudi?


piculjan

Preporučene objave

 

Pozdrav. Imam potrebu za dodatnim mišljenjem vezano za presudu koja je dijelom u moju korist, a odnosi se na neisplaćene naknade za bolovanje tijekom 1997 i 1998 godine, Dake, nakon 11 godina dobila sam pravomoćnu i ovršnu sudsku presudu. pitanje je: zašto se na ovu presudu moraju primjenitio kamate po zakonu o kamatama iz 2002 g. kada je potraživanje iz 1997 i 1998.g.? Osobno smatram da radni sporovi nebi trebali biti isključivo u korist poslodavca, a ovim načinom obračuna kamata poslodavac je nagrađen. S mojim novcem kog je uredno mogao ili je ne znam potraživao od HZZO on je, uz istina zateznu ali nepripisivu kamatu , koristio moja sredstva koja mi je uskratio. S kojim pravom? gdje je njemu kazna za takovo ponašanje? priča je duga i šokantna, ali o tome u nastavku. Molim vaša mišljenja i savijete. Hvala! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Ako možete pomozite mi, još uvijek ovo nisam uspjela riješiti! Hvala.

 

piculjan je napisao:

 

Pozdrav. Imam potrebu za dodatnim mišljenjem vezano za presudu koja je dijelom u moju korist, a odnosi se na neisplaćene naknade za bolovanje tijekom 1997 i 1998 godine, Dake, nakon 11 godina dobila sam pravomoćnu i ovršnu sudsku presudu. pitanje je: zašto se na ovu presudu moraju primjenitio kamate po zakonu o kamatama iz 2002 g. kada je potraživanje iz 1997 i 1998.g.? Osobno smatram da radni sporovi nebi trebali biti isključivo u korist poslodavca, a ovim načinom obračuna kamata poslodavac je nagrađen. S mojim novcem kog je uredno mogao ili je ne znam potraživao od HZZO on je, uz istina zateznu ali nepripisivu kamatu , koristio moja sredstva koja mi je uskratio. S kojim pravom? gdje je njemu kazna za takovo ponašanje? priča je duga i šokantna, ali o tome u nastavku. Molim vaša mišljenja i savijete. Hvala! ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

piculjan je napisao:

Ako možete pomozite mi, još uvijek ovo nisam uspjela riješiti! Hvala.

 

piculjan je napisao:

 

Pozdrav. Imam potrebu za dodatnim mišljenjem vezano za presudu koja je dijelom u moju korist, a odnosi se na neisplaćene naknade za bolovanje tijekom 1997 i 1998 godine, Dake, nakon 11 godina dobila sam pravomoćnu i ovršnu sudsku presudu. pitanje je: zašto se na ovu presudu moraju primjenitio kamate po zakonu o kamatama iz 2002 g. kada je potraživanje iz 1997 i 1998.g.? Osobno smatram da radni sporovi nebi trebali biti isključivo u korist poslodavca, a ovim načinom obračuna kamata poslodavac je nagrađen. S mojim novcem kog je uredno mogao ili je ne znam potraživao od HZZO on je, uz istina zateznu ali nepripisivu kamatu , koristio moja sredstva koja mi je uskratio. S kojim pravom? gdje je njemu kazna za takovo ponašanje? priča je duga i šokantna, ali o tome u nastavku. Molim vaša mišljenja i savijete. Hvala! ;-)

 

PS... JOŠ UVIJEK NIŠTA NIJE RIJEŠENO. pRESUDU UPRAVNOG SUDA SAM DOBILA U 01.MJ. 2009. I hzmO JE BIO DUŽAN PONOVNO SVE OBRAČUNATI, ALI DO DANAS NIJE NIŠTA PODUZEO I NEMA NAZNAKA DA ĆE USKORO. KAKO DA SI POMOGNE!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija