Jump to content

otkaz ugovora na određeno i pravo na novčanau naknadu


rijama

Preporučene objave

Zna li netko što mi je činiti? Naime, dobila sam odluku o prestanku ugovora o radu na određeno vrijeme istekom ugovorenog vremena, ali na istom otkazu piše i teško kršenje obveza iz radnog odnosa. Obzirom da jedno pobija drugu u vezi novčane naknade s HZZ-a, hoću li ostvariti pravo na naknadu? :-? Nemam snage pisati na kakav prestrašan način je do ovoga došlo i kako su podli i zli, ali uspjeli su mi zagorčati život. Mora li pisati na otkazu o koju sam se obvezu "okršila" (jer ako mora - voljela bih znati što bi pisalo)? Mogu li tražiti novi otkaz gdje je sve objašnjeno? Željela bih da ne završi tako kako su zamislili, ali obzirom da sam mlada i neiskusna ne znam kome se trebam obratiti? Inspekciji rada, angažirati odvjetnika... Ako imate odgovor na bilo koje pitanje ili kakav savjet-bit ću vrlo zahvalna!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rijama nisi jedina kojoj se takvo nešto dogodilo.

I meni su zagorčali život. Radio sam 2 mjeseca i 6 dana nakon isteka ugovora na određeno vrijeme, mjenjana mi je odluka o godišnjem pdmoru, retroaktivno su me odjavili sa Zavoda za mirovinsko i zdravstveno i prekršili masu drugih zakonskih odredbi. Za suce je to slučaj jednostavan. Kažu da ugovor na određeno prestaje datumom na koji je sklopljen, a sav rad nakon toga ti se zove ni više i manje nego "FAKTIČNI RAD", pa ma što to značilo.

Iz vlastitog iskustva ti predlažem da to zaboraviš i nastaviš dalje živjeti kolko toliko normalno. Ovo naše pravosuđe štiti prekršitelje Zakona, i nije nimalo objektivno kod donošenja presuda. Znaći zaboravi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm...ne znam ti što savjetovati, a da bude čim kraće, efikasnije i bezbolnije...jedino što mi pada na pamet je da ušetaš u kancelariju nekome ko je smislio takvo rješenje u kojem se navodi teška povreda radne discipline i lijepo, smireno kažeš da budući su te već na taj način otjerali, mogli bi barem biti toliko korektni da ti napišu samo da ti radni odnos prestaje zadnjim danom ugovora na određeno. Jer HZZ te neće onda pitati zašto...tako je bilo kod mene....bolje i to nego tužbe ili ne znam što...nažalost, ako se "pročuješ" kao takav zaposlenik, nitko te više neće htjeti....jedno je ono što bi bilo pravedno u idealnom svijetu, a drugo je realnost....

 

P.S. Ne škodi da uz smiješak pripomeneš "Pa nećete me valjda tjerati da ganjam svoja prava drugim putem..."....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija